| ZokyRun5 a întrebat:

Sunt un băiat de 13 ani.Nu sunt prea sociabil, nu am mulţi prieteni si sunt foarte timid.Mi-ați putea da câteva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Raspunsul la problema ta este relativ simplu : SPORTUL!
Antrenamentul de tip anaerob (adica cu greutati ) iti va forma masa musculara, iti va oferii un plus de forta, performante in pat si desigur increderea de care ai atat nevoiewinking.
In 3 luni vei observa ceva diferente asta daca nu ai facut niciodata asa ceva si vei starni reactiile celorlalti din clipa in clipawinking. Tot ce ai nevoie este doar ceva motivatie in acest sport si rabdare pentru rezultatele dorite.