| Winstern a întrebat:

Tot din intrebarile anterioare.

Azstazi am descoperit cum sa nu ma mai doara in partea dreapta a peninsului si testiculul drept si totusi am niste dubii, doctorul zicea ca nu am hernie inghinala ca am entorsa, dar iata nu stiu daca este normal

Astazi am apasat tate cu mana in partea pubiana si mi-a disparut durerea, si s-a ridicat mai sus durerea mai pe langa burta, am dat drumul mainii de acolo si durerea a aparut iar si mai puternica. Si am unflatura in partea dreapta acolo. Am dubii, doctorul zicea ca e entorsa, nu stiu ce sa mai fac ma doare foarte tare desi iau tratament nu mai suport durerea, e ca si cum ai primi suturi in coa*e incontinuu, ma doare tarecrying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Ar trebui sa mai ceri parerea unui alt specialist, daca chiar ai fost la medic. Este posibil sa fie altceva (apendicita, infectie urinara etc!). Durerile uneori radiaza si nu stii de unde vin decat daca faci investigatii amanuntite. Mergi, te rog, la inca un alt medic fiindca e pacat sa stai cu asa dureri, banuiesc acasa! Numai bine!