| anonim_4396 a întrebat:

tremur groaznic cand ma bag in apa la piscina, si nu e din cauza frigului, ca nu-i asa rece apa, e reactia corpului meu exagerata, sunt putin racit si maine vreau sa merg la piscina, daca-mi iau un calmant sau ceva voi reduce catusi de putin din tremurat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul arnd, cand esti racit sau bolnav NU mergi deloc la piscina, pentru ca-ti inrautatesti starea de sanatate. In plus, poti imbolnavii pe taoat lumea acolo, pentru ca imprastii virusul pe acre il ai.Asa ceva nu se afce niciodata!
Stai acasa si fa-te bine, ca-i mai sanatos si mai normal decat sa mergi acolo bolnav.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am fost si nu am mai inbolnavit pe nimeni, si eu an fost ok, am luat un calmant laughing)

| Peridava a răspuns:

Daca esti "putin racit", corpul tau percepe apa ca fiind rece. Nici un calmant nu te ajuta. Poate doar te pacaleste. Mai bine ai rabdare pana iti trece raceala, sa nu se complice.