| SpikeSpigel a întrebat:

Am o problema de vreo 2-3 zile. Ma dor talpile picoarelor orice as face. Adica. daca pasesc ma dor tare, daca tin picioarele normal nu dar daca apus putin da. Ma dor calcaile si sub degetele mici si undeva pe mijloc. Cred ca sunt si putin rosii talpile dar nu sunt sigur daca asa erau inainte. Ma mai si mananca din cand in cand si este extrem de insuportabila chestia asta, mai ales cand vreau sa dorm. Aseara am stat 3-4 ore pana am putut sa adorm si nu mai stiu cum am rezolvat mancarimea. O fii din cauza frigului? Cred ca am racit eu sau ceva de genul, ma simt putin rau si am si frisoane, chiar daca sunt imbracat, este caldura in casa tot tremur uneori de frig. Deci, aveti vreo idee ce este si cum pot rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Posibil sa fie de la frig/posibil sa ai si alte probleme.
Stai cu picioarele in apa calda, daca problema persista, nu ezita sa ceri sfatul medicului.
O zi buna sa ai happy

| SpikeSpigel explică (pentru caramela):

Am incercat sa stau in apa rece si prostii, si eu credeam ca e de la frig, posibil sa fie de la asta, o sa incerc sa fac ca tine, multumesc de ajutor. Daca ma ajuta o sa iti dau fundita.