| CodrutzaDutzi a întrebat:

Salut,TPU! Uitati care este problema(este una mai veche,dar mi -am dat seama ca este importanta). Cand eram mai mica,vara ma tot piscau tantarii, imi lasau blande si ma scarpinam pentru ca ma mancau.Acum au ramas urme pe picioare si sunnntt foartee INESTETICE! Bun,asta e prima problema.A doua,este ca anul trecut am cazut in genunchi(purtam colanti subtiri,iar cum am cazut, s-au rupt in locul acela) si am ramas cu o rana foarte vizibila.Nu stiu clar daca este o cicatrice,dar banuiesc ca este(este foarte vizibila).Si va rog foarte mult,daca stiti niste tratamente sau remedii pentru a le diminua macar,sau a le face sa dispara.P.S.-dupa cum v-am spus,a trecut ceva timp de la aparitia lor,si mie teama ca numai pot face nimic.(nu am urmat niciun tratament in privinta acestor cicatrici,daca le pot spune asa.)Va rog, rapunsuri si sfaturi urgente! Sunt foarte inestetice! sad Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MCG19 a răspuns:

Iti recomand o crema foarte buna, dar este si destul de scumpa...
http://www.revitol.ro/......cream.html :D