| Alexandru11212 a întrebat:

uneori dimineata cand ma trezesc am zgarieturi pe corp, nu multe de obicei am doar una dar asta se intampla rar, nu prea ma deranjeaza, nu ma doare doar ca intr-o zi m-am trezit cu o zgarietura pe spate destul de mare, mai adanca decat restul pe care le-am avut la fel. Nici un fel de durere doar vrea sa stiu de ce se intampla asta, nu am baut sau ceva nu am cazut cand dorm, nu am chestii ascutite langa mine.De obicei cand dorm am un somn destul de agitat dar nu are legatura pentru ca nu as avea de ce sa ma zgarii.
Va mulțumesc, imi pare rau de greselile gramaticale daca sunt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

M-am trezit și eu la un moment dat cu o zgârietură adâncă. În cazul meu, se crăpase pielea pentru că era uscată.
Nu stiu daca si in cazul tău.

9 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Sincer nu știu ce sa spun, încearcă sa pui o camera de filmat sau telefonul sa filmeze câteva seri, știu ca suna ciudat dar asa poate aflii cauza acelor zgârieturi

| Alexandru11212 explică (pentru DaniTDCI):

Multumesc de raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmeaza-te noaptea. Unii oameni simt ca ii mananca pielea foarte tare din anumite motive si poate te scarpini noaptea. Sau e ceva de vorbit la dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai așchii sau un perete abraziv, ori ai o mâță care te vizitează neinvitată.

| Mopmop a răspuns:

Poti ruga pe cineva sa te verifice noaptea din cand in cand. Nu stiu, o idee.

| Februar30 a răspuns:

Exista o tulburare a somnului numita somnambulism. Ai ceva ascutit in camera? Poate suna exagerat, dar exista persoane care se ridica din pat, merg prin casa asa dormind si apoi se pun pat la loc fara macar sa stie ce au facut.
Cand stateam la caminul facultatii, era un baiat care se ridica din pat aproape in fiecare noapte, spunea ceva neinteligibil si apoi se culca la loc. Eram convins ca face asta constient. Cand i-am spus, habar nu avea.

| Alexandru11212 explică (pentru Februar30):

Ai dreptate dar nu explica cum mam zgâriat e apsurd sa zic ca mam zgâriat cu ceva în somn

| anamariaxay609 a răspuns:

Ai animale în casă, pisică sau eu știu... ceva care te-ar putea răni?