| jaka732 a întrebat:

va rog pe toti sa va dati o opinie in privinta problemei mele. de cateva zile adorm foarte greu, nu ma odihnesc bine, ma trezesc de 2 ori pe noapte si tot ma gandesc ca sunt bolnav. ca nu mai scap. azi parca mi s-a inclestat gura daca o deschid mi se face rau. ametesc si imi pierd echilibrul. mi-e frica. am 16 ani. Va rog sa-mi spuneti ce ar putea fi si ce sa fac, ce controale. va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

De ce sa va fie frica? Trebuie sa fie de la stres, trebuie sa va culcati mai devreme (cam pe la 22:00 si o sa va treziti pe la ora 07:00)! Cu o ora inainte de culcare, trebuie sa beti o cana cu lapte cald indulcit cu miere de albine! mancati cate 3 mese pe zi si faceti miscare in aer liber timp de 30 de minute pe zi! Trebuie sa va ocupati de activitatea zilnica si sa va ajutati pe cineva apropiati tie la treburi casnice, de exemplu: pe parintii tai sau pe bunicii tai la tara! Petreceti vacanta o perioada (o luna) la tara, la bunicii tai ca sa scapati de stresul zilnic de la oras!

| KaterinaРомановский a răspuns:

O cutie de MagneB6 si ai rezolvat problema!

| 0Andreea4 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa te duci la control, stai cateva zile in spital sa iti faca toate analizele, dar toate.
Poti lua si melatonina pentru somn.