| Dumitru_Marian_Mry_2000 a întrebat:

Buna seara, de 2 saptamani ma confrunt cu niste palpitatii, ameteli, am avut si disconfort in piept. Nu il mai am, vreo 2 zile m-a durut in partea stanga a abdomenului, nu constant si din ce am citit ar fi durere de colon, dar poti sa ai si cancer, mi-e frica sa nu mor, adorm foarte greu ca ma culc cu frica, sunt dezorientat, ameteala am avut pana ieri astazi nu mai am, cand paseam simteam ca pierd echilibrul, ar putea fi anxietate?
Va rog ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este anxietate.ia de la farmacie magne B6 și ceai de sunătoare se numește de fapt episod anxios.da și problemele de colon poate da că simptom anxietatea cauza poate fi uneori și organica nu doar psihica.e important sa identifici cauza palpitațiilor sa tratezi cauza nu efectul.

| Dumitru_Marian_Mry_2000 explică (pentru anonim_4396):

Da dar m-a durut doare doar can nu ma odihnesc cum trebuie adica cred ca este splina nu colonul eu de cand am citit ce am citit pe net mi-a intrat chestia in cap ca am cancer ca fac infarct fel si fel de boli si vreau sa spun ca durerile imi apar cine stie cand in partea stanga nu mereu, problema asta o am de 3-4 ani de zile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumitru_Marian_Mry_2000):

Da poate fi și de la o splina mărită știu cum e că am avut și eu probleme grave cu splina ..nu mai citi ești ipohondru atâta tot alea sunt boli fictive așa încearcă anxietatea să îți joace feste e ireală nu e real nimic nu ai nici o boala. trebuie sa te duci sa te consulte un medic gastroenterolog și să îi spui că ai probleme cu anxietatea că, crezi că anxietatea ta e de cauză organica nu psihica să îți facă analize amănunțite

| Dumitru_Marian_Mry_2000 explică (pentru anonim_4396):

De exemplu am avut nod in gat stari de greata dureri musculare, a articulatiilor adorm foarte greu nu aveam chef sa fac ce faceam zi de zi, si daca ascult muzica ma relaxez, de exemplu cant la orga
am avut senzatia cand stau in pat si acum simt ca bataile inimii sunt mai lente, cand ma ridic din pat bat foarte repede si tot de 2 saptamani e treaba asta, chiar 3 saptamani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumitru_Marian_Mry_2000):

Da, când cânți creste puțin nivelul de serotonina (hormonul fericirii) și te face unpic sa te simți psihic mai ok, automat și fizic. Da anxietatea ta din păcate sa cam agravat fiindcă nu ai tratato deloc. continua sa te relaxezi și să asculți muzică nu te mai gândi la boli grave că nu ai așa ceva.

| Dumitru_Marian_Mry_2000 explică (pentru anonim_4396):

Am mai fost odata asa acum vre o opt luni dar nu au fost aceleasi simptome atunci simteam doar la inima niste probleme, dar acum simp si cum ceva la spate parca am o lovitura de eexemplu pe partea dreapta a spatelui oriunde in corp un impuls mai tare nu stiu cum sa-i zic o lovitura care nu doare si cu inima stau intins pe spate si bate tic tac tic tac, normal tic tac tic tac

6 răspunsuri:
| Dumitru_Marian_Mry_2000 explică:

Am uitat sa mentionez ca am 18 ani