| Andrei1489 a întrebat:

Vapeul dauneaza sanatatii?
Eu am vazut mai multa lume care avea vape cu arome spre exemplu Vlad Munteanu si Cristi Munteanu si vreau sa imi iau si eu, dar nu stiu daca e bun.

Pana la urma e cu aroma nu cu nicotine, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Buna, vape-ul poate fi si cu nicotina si fara nicotina. Poti lua cu arome si cu nicotina si fara nicotina. Acum despre daunarea sanatatii nu stiu ce sa zic parerile sunt impartite. De sanatos mai mult ca sigur nu e sanatos dar s-ar putea sa dauneze mai putin ca tigarile clasice.

| Mosotti a răspuns (pentru SoulReaver):

Pai din moment ce inhalezi o substanta chimica, cum sa nu fie daunator? Ca aroma aia este asta, e potential cancerigen.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca dauneaza pentru simplu fapt ca aroma aia e o chimicala care o inhalezi si e posibil cancerigena acea substanta chimica sa o bagi in tine.
E si cu nicotina, dar asta nu conteaza.

Asa ca ce iti trebuie sa te distrugi?