| Radu_Catalin_1999 a întrebat:

Vinerea aceasta am mers la un control pentru ochi, ma rog. Mi-a spus sa folosesc doua medicamente(picaturi) de trei ori pe zi. Prima picatura si dupa 30min a doua picatura la ambii ochi si repet asta de 3 ori. Aseara, ochiul stang era rosu rau, iar acum ii am pe amandoi, oare de ce? Dupa picaturi mai stateam 5min cu culcat si dupa ma ridicam, iar acum ma mananc ochii. O fi din cauza medicamentului(sau ce o fi el)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Carmen27 a răspuns:

Da, este din cauza medicamentului. Intoarce-te la medic si spune-i ceea ce ai spus si aici. Deasemenea poate fi si o reactie alergica la acel tip de medicament. happy