| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Voi cand sunteti raciti... aveti niste simptome de amenteala si de slabire?(practic sa nu ai chef de nimic).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| uanna29 a răspuns:

Fiecare organism simte altfel răceala, uneori depinde și de răceală, poate fi una ușoară.în care doar sa ai nasul înfundat și o tuse, răceală doar cu febră..etc, nu te îngrijora, am trecut și prin răceala pe care o ai, ia ți tratamentul, dormi, hrănește te sănătos și bea ceaiuri, dacă tusesti încearcă ceaiul de ceapă, e mult mai sănătos dealcat toate siropurile.Da, are un gust mai nasol dar dacă îl codimentezi cu puțină miere și scorțișoară iese chiar ok.
(Am lungit o, dar sper ca te am ajutat mai mult decât aveai nevoie)

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Da, da si da. Mai mult, eu am o foame crunta. Probabil organismul are nevoie de energie ca sa lupte cu boala.

| bvzmsam a răspuns:

Cand sunt racit, destul de rar, ma simt obosit si cred ca e din cauza organismului care incearca sa scape de virus, consumand energie.