| RaziMaaaaa a întrebat:

Voi ce apa beti?
Plata s-au minerala?
Brand romanesc s-au import?
Folositi Antioxidant Water? Merita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Și apa PLATA ESTE MINERALĂ! nu e corect spus "apa MINERALĂ"
Aia "acidulata" este apa carbo-gazoasa dar la fel ca si aia plata, sunt minerale deoarece conțin tot felul de minerale esențiale corpului uman!
Nu sunt de acord cu antioxidantii pentru apa. Sunt alte chimicale inutile adăugate in apa de consum

4 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Nu-mi place deloc apa plată. Dar nu o prefer pe cea minerală.
Și așa că beau semi-minerală de la Tușnat pet verde.

| RAY a răspuns:

Apa plata, daca as putea as bea apa de izvor, apa minerala imi da dureri in piept, asta de la robinet are gust amar

| Panamax a răspuns:

De la robinet, filtrata.
Este mai buna de 100 de ori decat apa din sticlele de plastic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau apa plata, brand-ul Borsec.