| floricicadecolt a întrebat:

Maica-mea nu ma lasa sa beau sucuri, dar m-am saturat de apa plata si minerala!? voi ce beti de obicei?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde. De obicei, imi incep ziua cu cafea (dar nu intotdeauna), iar pe parcursul zilei beau apa plata, nectar sau Cola si bere sau alta bautura alcoolica, in general seara.

| mona a răspuns:

Apa plata si mai rar cate o doza de pepsi twist lemon

| Esperança a răspuns:

Eu evit pe cat posibil sucurile carbogazoase! Uneori mai imi fac in casa suc natural de lamaie cu portocale, visine etc. sau imi cumpar din acelea la cutie!

| sweetys a răspuns:

Apa plata sau minerala sau sucuri naturale, am prieteni care beau suc si se vaita ca-i doare ba stomacul, ba ficatul, ba obosesc repede. Mama ta stie de ce iti interzice sa bei sucuri, nu o face ca sa te simti rau

| irina2011 a răspuns:

Devin Fresh. adica apa cu aroma naturala din fructe.
nu contine coloranti sau conservanti, nu are zahar, ci fructoza (zaharul din fructe), tehnologia prin care fructele sunt prelucrate este una speciala, care permite pastrara aromei naturale a fructului.
este slab carbocazificata ( cam la jumatatea unui suc normal) si mult mai putine calorii decat acesta happy