| anonimaalee29 a întrebat:

Cum imi dau seama ce apa este buna pentru organismul meu? Voi ce apa beti? De la canal sau din comert? Plata sau minerala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din comert, si minerala (Carbogazoasa cred ca vrei sa zici) si plata, depinde de chef.
Majoritar plata.

| JoookkkeeeRRR a răspuns (pentru Adry05):

Dar te umfla minerala

| Adry05 a răspuns (pentru JoookkkeeeRRR):

Nah, n-am probleme. Oricum beau cate 2L Odata la 2 saptamani sau ceva de genul. Eventual ai probleme daca bei zilnic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Apa plata, ca e mai buna.

| HadesSs a răspuns:

La noi in oras e buna si apa de la robinet, din canal eu nu beau nu stiu la ce te referilaughing, dar prefer cea imbuteliata pentru ca beau cam 5-6l pe zi, poate si mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu beau apă de la robinet de vreo 47 de ani. Încă n-am murit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau mai mult minerala...

| zurghii a răspuns:

In apa de la robinet sunt foarte multe bacterii, microbi etc.
Eu beau doar apa imbuteliata, de preferat minerala.

| TheRealA a răspuns:

Apa îmbuteliată este cea mai sănătoasă, în special apa minerală fiindcă nu e iepurată în nu stiu eu ce centre, apoi fiartă și etc.E mult mai naturală.Dar eu, de exemplu, am probleme cu gâtul și nu am voie.Depinde de sănătatea ta, înțelegi?