| Username7388383839 a întrebat:

vreau sa îmi cresc barba. Pot folosi uleiul de ricin și dacă da, cum îl aplic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ULeiul de ricin NU ajuta la cresterea barbii!
Barba creste hormonal, cand ii vine ei vremea sa creasca.
Nu creste nici daca tragi tu de ea si nici daca o uzi cu ricin sau alte uleiuri.

| sierra1 a răspuns:

Sfat amical: lasă uleiul și alte stimulente. Dacă e să crească, fii sigur că va crește! Dacă nu - nu. Așa funcționează natura.

| MadRaven a răspuns:

Poți face un amestec de ulei de ricin și alte uleiuri hidratante pe care să le aplici în zona bărbiei, masezi și lași să intre în piele apoi speli cu apă caldă.