| barbosu09 a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu cum se aplica uleiul de ricin pentru barba, deoarece mi-am luat acum recent si nu stiu cum sa-l aplic?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin nu se plica pe barba!
Uleiul de ricin se aplica la radacina firului de par din cap.
La barba NU ajuta!
Barba creste hormonal, in functie de mostenirea ta genetica de la tatal tau.
Uleiul de ricin ca si alte uleiuri de plante, intaresc radacina existenta a firului de par, dar nu stimuleaza cresterea altor fire de par.
Nu va mai luati dupa toti copilasii care aud ceva si vorbesc in necunostinta de cauza, inventand alte propietati, care nu exista.