| Ardei87 a întrebat:

Vreau sa imi fac gaura in urechea stanga, dar imi e putin frica laughing) nu stiu de ce. Intrebarea este " Ma va durea? " Cat trebuie tinut cercelul medicinal si unde pot gasi acesti cercei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Prostii,prostii si iar prostii, cum sa te doara? nu m-a durut pe mine in limba dar pe tine in ureche? Si eu in ureche mi-am pus pe la 14 15 ani.(Am 2) De durut doare putin normal, se umfla urechea, o sa te jeneze cand dormi o sa se murdareasca de la secretia care iti curge.Per total nu pune gherutele murdare la el, in cam o luna iti trece.Inca ceva, ai grija sa nu agati la haine, eu cand l-am agatat la haine, am tras ca ghiolbanu si era sa raman fara ureche(a sarit cercelu din eablushing mna, era la 2 zile dupa ce il pusasam) laughing) Acum am 2 in stanga si unu in limba, nici ca ii mai simt e ca si cand nu i-as avea.

| Caro34 a răspuns:

De ce te prostesti? Sta inteligenta ta in cercelul acela? Are vreun rost sa-ti strici design-ul natural al Creatorului tau? Gaseste-ti ceva interesant de facut si nu te prosti coborandu-te la "plebe"! Ai frumusetea ta naturala, apreciaza-te mai mult! Numai bine!

| VladuuXd a răspuns:

Da, doare puțin. Cerceii medicinali îi primești în general, de la cel unde îți faci gaura dacă nu ți-o faci tu. laughing Și trebuie ținut în jur de o săptămână sau două.