| IoanaMtfkr a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva.
Verisoara mea de 12 ani, are par pe degetele de la maini, de la picioare (menţionez că este brunetă şi poate de aceea părul de pe corp este mai colorat), nu se vede decât cu greu, de la 10cm distanţă. Are păr pe ureche, nu se vede decât de foarte aproape, dar e negru, are păr pe burtă, dar e foarte subţire, scurt, aproape invizibil, şi are şi pe sfârcuri dar acela este mai vizibil, are şi pe frunte, pe spate, pe umeri, aproape peste tot corpul, iar majoritatea este vizibil. Mătuşa nu bagă chestia asta în seamă, dar mie mi se pare o problemă gravă, adică e scârbos chiar şi pentru un băiat. Îi este ruşine să îşi aarte mâinile, fruntea, şi mi-e milă de ea. Unde s-ar putea duce pentru a scăpa această problemă? Sau ce pastile, cremă, etc. ar trebui să i se administreze pentru a i se regla hormonii? Fundă! Vreau răspunsuri nu aşa alandala, vreau de la cineva care mi-ar putea fi de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să vadă un medic endocrinolog, problema poate fi una hormonală.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este o problemă hormonală care poate fi tratată numai de medicul endocrinolog!
Te pup!

| tudorviorel a răspuns:

Incearca o consultatie la un medic dermatolog.dar nu este ceva grav mai exista asemenea persoane.probabil o sa i recomande solutii de epilare