| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de o dieta putin mai dificila, sa imi tai numarul de calorii la jumatate(de la 3000 vreau sa ajung la 1500 pe zi,) si daca a tinut careva dieta mai serioasa, vreau sa stiu ce vitamine are nevoie corpul, sa imi cumpar de la farmacie, ma privez de hrana, dar vreau sa compensez prin a lua vitamine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Kg,inaltime?

| Sn4k3 a răspuns:

Complex de multivitamine. Ai grija, nu conteaza doar cat mananci, ci si ce mananci. Sa-ti asiguri un raport bun de proteine, carbohidrati complecsi si grasimi sanatoase + sport.

| Andreivladcarnatu22 a răspuns:

E nesanatos! ia-o incet, tine o luna un deficit de 400-500 calorii maxim si cand incepi sa te simti ok mai scazi. Dar in nici un caz sub 1800, mai ales daca esti barbat, e periculos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Corpul are nevoie de vitaminele din alimente, cele de la farmacie nu sunt la fel de eficiente. Ca să reduci caloriile, reduci alimentele cu calorii multe și adaugi pe cele cu vitamine multe.

| Bondarel99 a răspuns:

Stii emisiunea aia de pe TLC cu persoane de 300 kg? Dr Now (care e cel mai bun din America pe specializarea lui) recomanda pacientilor o dieta de 1500 kcal, bazata pe proteine si saraca in carbohidrati. Cauta pe net "dr Now diet".

| Catrice a răspuns:

Nu reziști mai mult de 2 săptămâni.