| Losnams a întrebat:

Ar fi bine sa incep o dieta de 1000 calorii la 14 ani? Sunt baiat si am vreo 5-6kg in plus, eu zic ca daca tin o dieta de 1000 calorii + in jur de jumatate de ora sport adica alergat pe banda o sa pot slabi, nu? Stiu, e cam putin 1000 calorii pe zi dar vreau din tot sufletul sa slabesc. O sa pot reusi asa?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prea putine calorii, fereste-te doar de alimentele proaste:paine alba, sucuri din comert, dulciuri, chipsuri, patiserie, fast-food, prajeli, bea cat mai multa apa si fa-i miscare si e de ajuns

| Losnams explică (pentru Adry05):

Am incercat...si e cam in zadar, chiar nu inteleg de ce

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie zis, trebuie facut!
Dar mai bine alearga zilnic 3-5Km, atunci nici dieta nu prea vei avea nevoie.
Totusi, bea cate un pahar de apa, imediat inainte de fiecare fel de mancare!

| aXy99 a răspuns:

1500 ar fi ok daca nu prea faci miscare. Daca faci mult efort 1800-2000.

| AnastasiaK a răspuns:

O sa iti faci metabolismul praf asa si dupa o sa-ti fie greu sa te mentii. Mai bine alegi un deficit caloric mai mic, o sa slabesti mai incet, dar n-o sa ai atatea dezavantaje ca in cazul slabirii pe care o vrei tu.

| Anabela777 a răspuns:

Vei reusi sigur si sa te imbolnavesti. 5-6 kg in plus nu-i chiar asa de mult, eu de as fi in locul tau ca baiat, as munci mai degrabă sa transform grasimea in muschi.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Anabela777):

Mai bine ai munci tu sa inveti niste biologie de baza ca un tip de tesut NU se poate transforma in alt tip de tesut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anabela777):

Serios? Transformi grasimea in muschi? DE CAND e posibil asa ceva?

| Anabela777 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Niciodata nu mi-a placut biologia. Sa zicem ca am folosit asta mai mult ca metafora pentru a spune sa arda grasimea intr-o circumstanta potrivita si sa construiasca masa musculara.