| Teo1236453 a întrebat:

Vreau sa stiu daca cele mai mari masele din maxilar cad. Daca sunt de lapte.Astept raspunsuri de la cunoscatori. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrAl125 a răspuns:

Daca esti in perioada in care inca iti cad dintii, da, vor cadea toate si se vor inlocui cu unele noi, mai puternice. Daca ai trecut de acea perioada si te referi la acele masele care cresc in plus fata de dintii de lapte (dintii definitivi sunt mai multi decat cei de lapte), ele nu cad, insa se pot caria mai usor decat cele crescute in locul unora de laptewinking.

1 răspuns:
| BlackBi a răspuns:

Pai daca au carii cad, dar cu timpul.
Depinde daca ai o dantura sanatoasa nu ai probleme cu maselele.
Dar mai bine ar fi sa intrebi un dentist.