| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Pocaitii fac sex oral(vreau raspunsuri doar de la ei si de la cunoscatori)?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare sau vrei sa ne convingi?

| danbnz a răspuns:

Am avut o iubita pocaita... facea sex ca o nebuna in toate gaurile!

| sofisis a răspuns:

Da, fac.

| Goete a răspuns:

Eu sunt pacalit si fac sex oral cand am cu cine

| Crackman a răspuns:

laughing depinde de fata. Dar dacă vrea face

| Dragosdoar a răspuns:

Da,sub binecuvantarea domnului se fac numai nebunii

| Emanuel1234567890emanuel a răspuns:

Nau așa am ascultat o predică de alui Ligi Minții acum fiecare de plăcerea lui da sunt pocăit am 18 ani dar pocăiți sunt hoți înjur fumez Iam văzut eu nu se comportă cum se dau în biserică vb pe Facebook dacă e mai multe lasămi pe privat facebookul tau

| Alinutzaa2r25 a răspuns:

Pot sa spun ca sunt "pocaita" si da si unele pocaitele fac oral

| Anonim6708non9087 a răspuns:

Depinde, vreau sa punctez în primul rand ca pocăiții nu fac sex decât cu soțul/soția, aici depinde de încredințarea fiecăruia în Biblie spune asa:

,, Voia lui Dumnezeu este sfințirea voastră: să vă feriți de curvie; fiecare din voi să știe să-și stăpânească vasul în sfințenie și cinste, nu în aprinderea poftei, ca neamurile, care nu cunosc pe Dumnezeu.,,
1 Tesaloniceni 4:3‭-‬5

Citez,, fiecare din voi să știe să-și stăpânească vasul în sfințenie și cinste, nu în aprinderea poftei,,

Aici nu spune sa nu facem sex oral, anal, etc.

Dar sa nu uitam ca acest citat spune,, în sfințenie și curăție".

Aici fiecare sa își pună un semn de întrebare oare este curat înaintea lui Dumnezeu sa fac asta?!

Romanţa şi sexualitatea, daruri de la Dumnezeu, sunt recomandate în viaţa de căsătorie.

Este scris în Biblie:

Căsătoria să fie ţinută în toată cinstea şi patul să fie nespurcat, căci Dumnezeu va judeca pe curvari şi pe preacurvari.
Evrei 13:4

Puteti să vă uitati si aici dar tot ce vă spune cineva tot ce cititi cercetati cu scriptura!

https://www.bibleinfo.com/ro
/topics/sexualitate

Dumnezeu să va binecuvânteze