| Slaiphar a întrebat:

vreau sa urmez o cura de ingrasare si nu stiu ce vitamine sa--mi cumpar.Nu vreau pastile si nu stiu mai stiu ce ca nu au avut efect.Recent m-am uitat la aceste vitamine:

https://bodylinenutrition.ro/......uplimente/

Vreo parere despre cei de la bodyline si produsele lor? As aprecia si alte recomandari pe care le-ati urmat si au avut efect!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Vitaminele astea ți-au fost recomandate de cineva avizat?
Nu cunosc produsul dar uitându-mă puțin la ingrediente mă duce cu gândul la multivitaminele pe care le cere lumea la farmacie "pentru energie", complex de B-uri, vitamina C, D, b-caroten, zinc și seleniu plus alte chestii pe care eu nu le-aș suplimenta pentru că atât timp cât dieta ta de îngrășare este bine gândită și corectă, șansele să duci lipsă de ele sunt reduse.
Dacă te cunoști cu anumite deficiențe dpdv al vitaminelor/mineralelor aș merge să suplimentez țintit micronutrientul care creează probleme, nu aș lua astfel de "cocktailuri"

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nu ai tu bani! A fi gras este o mare investitie! Eu am băgat în burta mea peste 10 000 euro pe bune!
si ritualul trebuie mentinut si sustinut apoi dupa ce ajungi sa fii gras trebuie sa ai si o atitudine de gras trebuie sa platesti un stilist sa te invete sa mergi
trebuie sa inveti de la un psihiatru cum sa ai atitudinea de barosan pe ideea de Hip Hopper sunt multe lucruri de facut ca sa iti stea bine ca si gras pentru ca alfel risti sa nu te mai placă femeile ca pe mărgineanu!
ideea este sa ai atituniea hainele si masina adecvată iar la asta se lucrează se investeste bnai in oameni
se sta cu oameni care au atitudinea se bea si se mananca cu ei
se fac gratare si sa da de baut la oameni interesanti pentru ca stand cu ei si printre ei sa se ia si la tine din atitudinea lor
asta inseamna o alta investitie de perseverenta bani si timp

| Slaiphar explică (pentru zilog):

What the actual fu#k....Banuiesc ca ai si tu problema ta big grin

| zilog a răspuns:

Hai sa iit aloc 10 minute sa iti povestesc despre treba asta
in primul rând ca să ai atitudinea respectivă ea se cultivă în timp.
ca sa scapi de atitudinea de milog si fraier insuflata de moluri si televziuni si scoala in viata oamenilor
si p u p i n c u r i s t
pe tca sociatatea te invata ca femeie astea s n o a b e si foarte fandosite sclifosite merita sa le dai bani sa investesti in f u n d u l lor pe la MOll-luri si ca trebuie sa ai masini jmechere si sa le dai si lor
si sa tot cheltuiesti cu ele si ele niciodata sa nu fie multumite de ceea ce au primit si sa te tina tot timpul intr-un șah așa ca și la licitație
si să te constrângă și să te amenințe și să te șantajeze
și să te stoarcă de bani și să te abandoneze când nu mai ai bani.

Tu trebuie să ai în primă fază tot timpul la tine 1000 euro la tine in bani de 50 lei
si sa mai ai si pe card inca 3000 euro ca sa fii bazat
sa iti cresca aprecierea de sine

bani pe care nu ai voie sa ii cheltuiesti ci astia sunt doar asa ca sa iti poarte noroc un fel de talisman

De aici se incepe povestea de la atitudinea de gras
pe care poti sa il pui intr-un Jeep sau intr-o dacie cârpită
el tot valoros rămâne
lui nu îi scade valoarea dacă este cărat cu o dacie cârpită
Să se vada prin uși afara
dacie 1310

Primul pas care trebuie sa il faci ca și gras este să îti iei o domnisosoară blonda cu părul până la fund gen 37Kg maxim 44 Kg inalta de minim 1, 80 Cm daca nu e inalta îti pierzi toată valoarea
îti suge imaginea carma si tot zenul la care te pun sa lucrezi

trebuie să fie majora dar să aibă corp si fata sa arate ca si cand ar fi minora adica gen 18 ani

Apoi sa mergi cu ea goală iesită jumate pe geam prin Bucuresti si să îți facă o sugere în timp ce conduci
De la rond de la Alba Iulia până la unirii apoi pe moșilor spre bucur Obor si să mergi asa cu ea la 40 la ora
cu basul dat la maxim
să ii bagi in boala pe toti cei ce se ducl al amuncă

Apoi pe autostrada soarelui la fel

ACUM DESPRE MÂNCARE
DIMINEATA 8 OUA OCHIURI SAU OMMLETA CU CÂRNAȚI
si alaturi salata de vara
asa cand ai deschis ochii tac pac
bagi 400 mililitri sampanie ca alcoolul ingrasa
hap 2 bucati mari de cremsnit asa pana cand ai tras de doua ori aer de cand te-ai trezit
apoi hap hap 2 copane de pui cu usturoi sau ceva sunca presata
s-a umplut buta te duci la baie faci treaba n-are mica faci dus iesi de la baie bagi niste piureu de cartofi cu bucatele de caizăr sau bacon prin el
mai bagi nist salata cu rosii castraveti salata verde ridichi ceapa verde putina zeama de lamaine si ulei de masline
Pleci de acasa cu mâna pe o ciocolată africana cu stafide si alune
in celalata mana ai cutia de coca cola pentru ca trebuie sa ai baxuri de coca cola cu zahar tot timpul in casa
ai ajuns in metrou bagi toata ciocolata cu un baton si o banana pentru ca batonul merge foarte bine cu banana jumatate de muscaura din banana jumatate din baton si sa le mesteci simultan bine mai bagi si ciocolata
ai terminat batonul ciocolata si banana pana cand te-ai dat jos din metrou sau masina la care trebuie neaparat sa ai sofer
mergi spre munca câțiva pasi in timp ce treci pe langa o cofetarie cumperi 2 inghetate fabricate in cofetarie se numesc parfe
ajungi la servici primiul lucru pe care il faci este sa pui o inghetata intr-o cana mare
si una sa o pui in frigider nu in congelator tot intr-o cana mare
desfaci ciocolata pui platoul cu fructe
pentru ca tot timpul trebuie sa ai stuguri capsuni mere pe birou ca sa le arati la colegi cat de jmecher esti tu
cu cat ai fructe mai interesante si mai frumos artistic aranjate cu atat cei din jurul tau saliveaza si devin din ce in ce mai gelosi si invidiosi
chiar daca ei au salariul de 10 ori mai mare de cat al tau
tu ii umilesti prin treaba asta
iti umilesti si patoronul il faci un fel de sclav in comparatie cu tine
ca si cand il trimiti sa iti faca rost de clenti ca si cand tu ii dai lui sa manance
ca si cand el este angajatul tau pe care il certi ca nu ti-a adus destul de multi clienti
dar trebuie sa ai fructe foarte diferite de al bucati de ananas pana la banane struguri nectariene capsuni prune
nu neaparat multe sunt de ajuns 2 nectarine 4 capsuni 1 mar o pară tot ce contează este că acea pară îi face pe ăia din jur să își taie venele de gelozie
tot timpul cat trandavesti la birou pe fotoliul tau cumparat de tine dai si tu 2000 lei pe un fotoliu confortabil nu cu electronica ci din ala sa dea a anul 1800 ca si cand ai fi propietar de banca inainte sa se fi inventat curentul electric
nu fotoliu dinasta din plastic negru cu plasa in spate ca la sclavi
ci ceva cu piele adevarată
poate sa fie el si la mana a doua dar important este sa iti dea o prestantă
trebuie sa ai si niste stilouri pe birou calimara cu cerneală macar așa de dizain
pe birou nu trebuie sa se vada ditamai tastatura ci platoul tau cu fructe
jos sub birou este tastatura pe sertarul acela
si inveti sa scrii cu toate degetele ca sa nu fie nevoie sa te declari sclav cum se vede tastatura cum ti-ai pus legitimatia de sclav de gat
acum mai scrii cate ceva la softul respectiv sau la oferta pe care o faci
mai mananci o boaba de strugure din 4 in 4 cuvinte mai bagi o lngurita de inghetata care este aproape gata gata sa se topesca
mai bagi o patratica de ciocolata africana cu stafide
Dar ca să te dai mare poti sa cumperi si o ciocolata dinaia scumpa sa o ai pe masa dar sa nu o mananci niciodata pentru ca aia cu cat e mai scumpa cu atat mai crete valoarea ta
eventual o sticla de Jec Deniels acoo langa monitor ascunsa asa putin de chestia aia din sita in care se tin pixurile
cand se face ora 10 bagi 2 copane de pui ceva mancare cumparata jumatate de cocoșel pe jar la rotisor cu piureu de cartofi si sos zeama cu usturoi

ACUM CA SĂ ÎȚI CRESCĂ ATITUDINEA ȘI SĂ ÎȚI UMILEȘTI ÎN CONTINUARE COLEGII ȘI SĂ ÎȚI CRESCĂ OBLIGATORIU ȘI SALARIU PT CĂ FACI ACESTĂ INVESTITIE CA SĂ ÎI INVETI PE COLEGI SĂ CEARĂ SĂ AIBE NECESITĂTI SĂ ceră mărire de salariu
timp de 2 săptămâni cumperi tu pizza pe care trebuie să dai neaparat 50 lei
nu conteeaza ce pizza dar sa nu fie mai ieftină de 50 lei de persoana
si le dai la toti si pizza si cola si StrongBoou Cidru din ala rosu de mere
Asa le cresti costurile
apoii incepi sa le spui ha ha ha fraierilor voi azi nu ati castigat bani nici macar de o pizza
acest job nu va ofera bani nici macar pentru mancarea care ati mancat-o
voi castigati mai putin de cat mancati intr-o zi
dar voi mai aveti si alte costuri
ia sa luati voi saptamana asta pizza la fel sa ducem aceiasi viata buna impreuna
si ii obligi sa scoata bnai si intr-o saptamana ei vor scoate toti banii pe care ii castiga in saptamana respectiva
la sfasitul saptamanii le spui cereti marire de salariu
cum asa voi castigati dar cat mancati si mancati doat ca sa mai veniti inca o zi la munca

dar inainte ai avut grija sa le dai coaste afumate scaricica afumata data cu miere de albine de la placinte
cârnati de plescoi pastrama de oaie
dar astea doar asa ca să îi droghezi
si sa ascute de tine ca niste catelusi
si ai avut grija sa ii pui pe toti sa complice toate actele pe la aontailitate sa stie doar ei ce au facut acolo
sa complice toate softurile la care lurau ca sa nu poata fi dati afara
sa complice toate lucrurile indiferent cine face ceva in firma respectiva sa isi complice chestiile in cat doar el sa stie ce a facut acolo si pe unde a ascuns foi din dosare si contracte

in cat daca va fi dat afara vre-unul dintre ei sa inteleaga firma ca trebuie sa il cheme inapoi pentru ca nu se gasesc licientele de la windows-uri nu se gases facturi esentiale nu se gasesc cartile de munca ale oamenilor nu se gasesc lucruri de genul acesta de care firma depinde
poate proiectul in autocad la care lucra are o bucata lipsa
si cand il cheama inapii arata vai ce fraieri sunteti uite ca o foaie era aici adica bagata in alt dosar
dar el a adus-o de acasa de la el pentru ca el a luat bonurile sau chitatele facturile cele mai importate la el cand a plecat

asa ca voi tineti unii de altii
si va constrangeti in felul acesta ca patronul sa devina intr-un fel angajatul vostru
si tot profitul si sa mai aduca si bani de acasa ca nu aveit aer conditionat
ca nu aveti filtru de aer cu hepa
ca umiditatea ca lumina covorul. usa scaunul
sa va faca conditii
ca a castigat ele zeci de ani inainte sa scoata de acolo de la saltea
asa iti exersezi nesimtenia pentru ca un gras trebuie sa aiba si o latura dinasta ca de nesimtenie fantastica
sa poata privi la un copil care cade intr-un lac si in loc sa alerge s ail salveze să incepă să rândă și tot el să o certe pe mama copilului ca nu a avut grija de el pe ideea ca o ia la bataie ca e el gras si face el legea si dreptatea ca daca tot e gras pana cand o baga la puscarie si poate ca ii da drumul
daca tot e el acolo ii aplica el corectia

nu zic neaparat sa moara cineva ci iti exemplificam atitudinea de gras

trebuie sa incerci de câteva ori în metrou să te duci cu o geantă de scule de 30 Kg când estre metroul aglomerat să pândești când o fandosita sclifosita se asează jos și automat să te așezi cu fundul în bratele ei șî să te lasi cu toata greutatea pe ea defata cu toată lumea
si cu cât reușești să stai acolo mai multe secunde cu atât îti va crește atitudinea inima de gras din tine
când aia țipă tu să spui că sa băgat ea sub fundul tău în timp ce te așezai

apoi pe la ora 15 mai bagi o sticla de 2 litri de cola in tine impreuna cu o pizza mare de 4 persoane

mergi spre casa iei o sampanie si cremsnit
acasa trebuie sa te astepte friptura ficaciori pulpe mici carnati de plescoi pastrama de oaie sa fie multa si sfariand bune calde cu o lingura de piureu de cartofi cu unt
sa ai si mujdei de usturoi facut cu smantana vreo jumatate de kg
mananci de te spargi faci un dus faci trebuirile ca sa nu ti-se strice intestinele
apoii te speli pe dinti cateva secunde nu mai mult bagi o votka de 200 lililitri sau de preferat palinca la 60% alcool
si incepi sa faci dragoste cu iubita ta
caruia nu trebuie sa ii spui prea des ca o iubesti ci din cand in cand trebuie sa ii lasi senzatia ca ea ar fi doar o papusa g o n f l a b i l ă.
ca si cand doar te-ai folosi de ea
acum la sfasitul saptamanii trebuie sa mergi sa ii umilesti parintii sa ii faci sclavi imputiti prin atitudinea ta ca le dai fara voia lor masina de spalat la gunoi si le cumperi alta
ca aia era putreda
le rupi gresia de prin baie ca e naspa si chemi un zugrav sa ii puna alta
ca nesimtitul tragi de tapetul de pe perete
daca au vreo canapea le-o arunci cand este alta noua la usa

dar ca sa poti sa faci asta trebuie ca vreo una doua sa ii faci cericiti
adica sa le dai sa bea
sa le platesti intretinerea toata si in avans pentru cateva luni
asa ii faci sclavii tai
cand leai platit intretinerea ei sunt propietatea ta gata faci ce vrei cu ei stergi cu ei pe jos
ca si cand ei asa au ajuns
si nu ii jignesti niciodata ci le vorbesti mereu foarte respectos
doar ca te duci si din greseala intentionata in timp ce te uitai pe geam le dai televizorul jos de pe mana sa se sparga ca era din ala cu tub de sticla
si le cumperi tu televizor de 1600 lei sa fie mare sa se dea mari la vecini pentru ce se culca fata lor cu tine
si le mai rupi si cada aia veche calci pe ea sari pe marginea ei ca se alege praful de ea
si le cumperi un jacuzi cat sa coste sau o cada dinasta ce da a jacuzi
apii tragi de un geam din ala de al lor cu tamplarie de lemn si il rupi zici ca intra zapada pe langa el chiar daca nu intra zapada pe langa el
si ii umilesti din nou prin faptul ca le aduci firma de termopane carora le platesti doar avansul
si nu le mai dai restul banilor pana cand parintii fetei nu se milogesc de tine sa le dai bani sa aiba cum sa platesca termopanele

DAR TU IN TOATA POVESTEA ASTA TREBUIE SA VORBESTI EXTRAORDINAR DE CIVILIZAT CA SI CAND AI FI UN DOMN DIN INALTA SOCIETATE NU UN BADARAN

si acum ti-ai exersat atitudinea de gras
in momentul in care i-ai dresat toti bunicii si toti unchii sa se stranga in curte la bunicii ei ca la pomana in fiecare weekend sa le dai tu de pomana gratare
dar tu le vorbesti frumos si le dai sticle de vin si multa pastrama de plescoi si multi carnati de plescoi NEAPARAT DE LA GABIOTI
pentru ca celelalte sunt false doar alea de la firma GABIOTI sunt bune
apoi in 3 luni te duci cu mana goala ca si cand hai faceti si voi gratar acum ca as manca si eu
cand toti sunt acolo
si i-ai dreat sa vina ca la pomana cu miloaga ca aduci tu detoate

si atunci chiar sa te duci fara bani la tine ca sa nu cumva sa fii tentat sa salvezi situatia sa te duci in sat acolo sa cumperi tu ceva
si spui hai repede ca imi e foame puneti si voi mesele alea mari

si incepi sa te prefaci ca esti putin beat si strigi pe acolo
CÂND NE-O FI MAI RĂU CA ACUMA SĂ NE FIE!
Si strigi hai noroc să vină curcanul!
De si tu nu ai adus nimic intrebi unde e sticla mea de alexandrion sau de sampanie
Si strigi sa curga vinul să vină cadânele să ne servească!
si ei ne aducând nimic o sa se simta intr-un fel dar tu nu te opri tocmai aici inveti sa fii gras si putin cu sorici in loc de obraz
ceri si tu o pastrama mare cat talpa pantofiului 6 carnati de plescoi si o carafa de vin CAGOR de la Cricova cu gheata
Si cand ei spun ca nu au tu strigi dupa nepoata lor
Hai vine pastrama aia o data
in loc sa vorbesti locuri reale vai ca ma duc eu sa cumpar
mancam un ou
tu strigi ca prostul ca nebunul ca si cand nu ai inteles nimic la unchii ei ca tu mare militian barosan hot de padure marele braconier nu pui si tu un vin aici si o friptura pe masa
Ziceai ca aduci pastrama aia de urs
unde e ursul!? Sau sunt doar povesti ca ai tu arme si ca mergi in padure si ai prins laba ursului!

nu e problema ca iti va da un sut in fund acum ai ajuns gras si cu atitudine de parazitii bug mafia

Asa se creste personalitatea acesta asa faci rost de ea

| Slaiphar explică (pentru zilog):

Tu chiar ai probleme man, nu cred ca o sa citeasca cineva dupa site ul acesta tot ce ai scris tu aici...

| zilog a răspuns (pentru Slaiphar):

Puii mei faci ce vrei, eu ti-am dat asa o idee cum ai putea sa devii gras daca ti-ai dori cu adevart
si cam care ar fi atitudinea pe care ar trebui sa o ai

chiar vorbesc in cunostinta de cauza
eu am 133 Kg si 190Cm înălțime