| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, vreau sa va intreb, pot manca shaorma in fiecare zi daca am arderile rapide si nu ma ingras deloc si corpul meu arde tot de la shaorma si caloriile si grasimile tot, gen e bine? Multumesc, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Nu cred că e bine să mănânci shaorma in fiecare zi indiferent de cum e metabolismul tau.
O shaorma are foarte multe calorii și să mănânci prăjeala aia de shaorma zilnic nu cred că face bine la ficat.
Și de regulă e bine sa mai diversifici mâncarea.Pai daca mănânci shaorma in fiecare zi cred că o să pierzi și farmecul de a manca shaorma.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Arderile scad cu zi ce trece. Corpul tau va simti necesitatea acelei mancari. In timp te vei ingrasa si de aici alte boli. Vorba aia cu gras si sanatos sau gras si frumos este o tampenie. Daca esti gras nu esti sanatos.

| timidu89 a răspuns:

Nu. Daca ți la sănătatea ta nu consumi mai mult de una la o săptămână sau 2.