| cosmin50000 a întrebat:

vreau un raspuns rapid! acum 3 zile in urma am observat ca dupa ce am mincat si am baut apa de la chiuveta m-a luat o durere de stomac si crampe cu frisoane! azi am mincat si am baut apa de la chiuveta ( cam rece ) ( mincarea era calda, fierbinte) m-a luat o durerea de de stomac cu crampe si frisoane din stomac si m-a durut stomacul! chiar si tremuram! va rog urgent sa imi dati un raspuns! ce as avea: e cumva vreo raceala la stomac! sau dupa simptome ce as avea? ca sa stiu! sa fac vreun tratament! sper a fie decat o simpla raceala!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Darius_Pitariu_1998 a răspuns:

Recomand sa te duci la doctor, poti avea probleme grave care se pot agrava lasate netratate.

| darrio2007 a răspuns:

Ai mancat fierbinte si apoi ai baut apa rece. E normal sa patesti asa. Vei strica si dantura.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Apa de la robinet poate sa contina oua de limbrici,germeni,plumb, rugina, nitrati, nitriti, bacterii.

http://www.efemeride.ro/stii-ce-bei-iata-ce-contine-apa-de-la-robinet
http://www.eva.ro/......35829.html

Daca o bei si rece dupa ce abia ai mancat iti blocheaza digestia.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic, urgent! Numai el poate spune ce ai.