| Mrblackstar a întrebat:

Zilele trecute am fost lovit din intimplare cu o bucata de lemn la nas,lovtura nu a foast foarte tare dar muchia lemnului mi-a facut o rana pe nas de toata frumusetea,poate sa-mi spuna cineva niste medicamente, geluri ceva care sa-mi stringa repede rana si poate(sper)fara cicatrice,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Pentru o cicatrizare acceptabila, incearca Actovegin, daca rana nu s-a suprainfectat.

| Pink19Black a răspuns:

Incearca cu Baneocin...e o crema foarte buna si nu ramai cu cicatrice