| avatarman a întrebat:

Salut,trebuia sa mi sa se inceapa ciclul pe 29 decembrie, insa acum e 3 ianuarie si nimic, insa sanii ma dor...care este cauza ca nu mi se incepe?(relatii sexuale nu am avut )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O răceală poate fi plauzibilă, o anemie, lipsa de vitamine.
Câți ani ai?

| Irena97 a răspuns:

Poate sa-ti vina si la 40 de zile, un timp e neregulat. Eu deja nu ma mai ingrijorez.

| Carmy21 a răspuns:

Bună.
Păi încă nu ți s-a reglat ciclul deci ai ciclu neregulat. Dacă nu îți vine luna asta poate să îți vină în februarie. Nu e nimic îngrijorător.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns (pentru Carmy21):

Ciclul neregulat este un semn de întrebare, nu este deloc normal. Neregulat înseamnă o întârziere de câteva zile nu de luni cum vorbești tu acolo.

| Carmy21 a răspuns (pentru Azµre):

Neregulat poate să îți întârzie o lună sau poate chiar 3-4 dacă ești la început. Așa se întâmplă în primii 2-3.
Mai informează-te și tu și apoi mai vorbim.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns (pentru Carmy21):

Întârzierele pe perioade lungi și dese nu este ceva normal! Într-un an minimul este de 8 cicluri în primii 2 ani! Depinde de vârstă!

| GabiIsBack a răspuns:

Mai asteapta cu ciclul tau.