| BMS a întrebat:

Salut tuturor! M-am ars cu o bricheta incintata pe picior cam 1cm are arsura rosie iar pe langa ea e pielea putin rosie si mi s-a format o mica besica langa arsura. Mi-am dat cu crema de Galbenele si Propolis. Si mi-am mai dat si cu Locobase de moment ce ajuta la repararea si mentinerea pieli care e buna pentru pielea uscata,crapata, sensibilizata, iritata sau inflamata. E bine sa ma dau cu amandoua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlessandraCoco a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuia sa iti cumperi un spray de la farmacie pentru arsuri(care trebuie lasat la rece-in frigider, dar ala se aplica imediat dupa ce te-ai ars). Eu cred ca crema de galbenele este de ajuns big grin. P.S. : Nu te juca cu focul ca te arzi laughing

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa iei un pansament si sa pui o crema si s-o tii 3 zile.