| morfeo a întrebat:

Cum remediez pielea uscata din zona pumnului? Am tot dat seara inainte de culcare cu crema de galbenele dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca te dai cu o crema hidratanta si care contine uree, efectele se vad imediat, bineinteles de cate ori te speli pe maini, te vei aplica dupa.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pielea mea (uscata) accepta doar cremele gen Nivea (cea la cutie mica de tabla, pentru barbati sau clasica). La fel ca Nivea erau mai demult creme Norvea, in cutie de plastic.
Daca ma dau cu creme feminine la tub, am mainile unsuroase pana ma spal, iar atunci se duce toata. Nu intra in piele, nu rezolva problema, imi fac mainile uscate si unsuroase.

| Celcestietot a răspuns:

Te dai cu creme specifice actualei stări de sănătate a palmei, te hidratezi și tu pe interior (cu apă, nu cu altceva) mai mult decât o faci de obicei și dormi un număr cel puțin recomandat de ore pe noapte.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce crema de galbenele, aia nu e pentru pielea uscata de pe maini, se da uleiuri acolo.

| Justme32 a răspuns:

Salut, de regulă tu chiar vrei să ai zona pumnului uscată, că ești băiat sau fată. Acuma, schimbările atmosferice influențează mult și chiar nu prea ai ce face decât să aștepți să treacă de la sine. Stai cu mâinile dimineața și seara 30 minute într-un bol cu apă, sau lighean. E tot ce poți face