| VerdeGalben a întrebat:

Salut, un medic ginecolog imi poate recomanda anticonceptionale pe baza unei ecogravii pelviene?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Anticonceptionalele nu se recomanda pe baza unor ecografii! Trebuie sa faci niste analize speciale, de sange.

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Iti sugerez sa-ti intrebi medicul de familie!