| AndreiRzV a întrebat:

Salut voi ati avut atac de panica?
Daca da, cum se manifesta la voi?
Funda la cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu, nu am avut.

| vocea a răspuns:

Buna.
intotdeauna e bine sa ceri o a doua parere medicala, dar cred ca totul se afla in mintea ta, si de acolo pleaca totul.te lasi prada gandurilor si te gandesti la ce e mai rau, autosugestionarea sa stii ca e un remediu bun si da si rezultate, incearca asa o saptamana, ocupa-ti mintea cu altceva..vezi cum reactionezi, bea ceaiuri de tei /musetel...si vezi care e starea ta pe o saptamana, daca nu se rezolva asa, e bine sa consulti un psiholog.

| Horologer a răspuns:

Un simplu search pe google si te rezolvai singur.

palpitaţii, bătăi puternice şi/sau accelerate ale inimii
transpiraţii
valuri de căldură sau de frig
amorţeală, furnicături în corp
tremurături sau frisoane
senzaţie de sufocare sau de nod în gât
respiraţie îngreunată sau senzaţia de tăiere a respiraţiei
presiune, disconfort sau durere în piept
greaţă, diaree sau alte probleme cu stomacul
senzaţie de ameţeală, de rău, de pierdere a echilibrului sau de leşin
senzaţie de irealitate, de a fi în afara corpului sau senzaţia că ceea ce se petrece este ciudat, neobişnuit
teama de a muri
teama de a pierde controlul sau de a înnebuni

| EdyFcsb a răspuns:

Se numeste anxietate cred mai exact si se manifesta prin diferite senzatii de discomfort dar nu ti face griji 25% din populatia lumii sufera de asa ceva.

| Florentina_Ramona_1999 a răspuns:

Da am avut si se manifesta prin crize isterie, frisoane si schimbarea stari