Salut.
Voi trece la subiect, fara sa scriu romane aici.
Vreau sa stiu daca imbatranirea prematura de care sufer a fost cauzata de MASTURBARE si CE POT SA FAC IN MOMENTUL DE FATA?
Viciul asta l-am avut odata ce-am implinit 15 ani, iar situatia vietii mele s-a inrautatit dupa:
- 1 an de masturbare si anume: 1 masturbare pe luna ( chiar si 2 )+cateva polutii de cateva zile, la fiecare masturbare lunara. "In total" ( sa spun asa ), dupa 10 luni ( aproape un an ) am avut in "evidenta" 20-25-30 de ejaculari.
Unii vor zice: "nu e mare lucru, masturbarea nu aduce ceva rau, ba din contra". Fals!
La 15 ani CORPUL ESTE IN CRESTERE IAR 1 AN DE MASTURBARE ESTE O RISIPA URIASA DE ENERGIE!
Dupa care au urmat:
- 1 an cu doua masturbari ( si polutii nocturne lunare ).
- 1 an de PAUZA TOTALA: sevraj, dureri de cap, stres maxim, tulburari de somn, etc. ( tot ce tine de un psihic distrus ); cam urata perioada asta.
Prezent: fizic vorbind cam slabut, psihicul cam subred, DAR CE MA INGROZESTE ESTE FATA: piele cu riduri fine BINE EVIDENTIATE, LIPSA DE ELASTICITATE, pete maronii, pe nas am niste crapaturi fine foarte inestetice, iar pielea parca MA STRANGE, nu are vitalitate, e moarta.
Daca acum arat asa, la 19 ani, ma intreb cum voi fi la 30 de ani?
Este stiut ca imbatranirea prematura are ca factori determinanti si: stilul de viata, alimentatia, stresul, dar VICIUL care ma bantuie, CRED CA A AVUT CEA MAI MARE "CONTRIBUTIE".
Deci, ce pot sa fac? Adica am ajuns, la 19 ani, la gravitatea de a avea frica fata de oameni si de a nu mai iesi din casa si doar pentru faptul ca ma simt jenat, rusinat de felul in care am ajuns sa arat. Atunci mai are rost sa traiasc? NU! Caci traiesc ca un peste ce se zvarcoleste pe uscat.
De schimbat ceva, pot sa schimb, pot sa ma insanatosesc prin sport, alt stil de viata, optimism, alimentatie corespunzatoare, bla, bla, dar FATA, FATA ASTA NU MAI REVINE LA NORMAL NICIODATA. Este imposibil sa reintineresti. Cati oameni nu ar da orice ca sa redevina tineri, chipesi? Dar raul a fost facut...
Iar MACHIEREA nu este o solutie, pentru ca nu vreau de acum, la 19 ani, sa folosesc toate chimicalele si doar pentru ce? Sa arat mai bine? Caci oricum, un lucru e clar stabilit: nu am nevoie de o partenera, nu am nevoie de nimeni. Numai datorita urii si a tristetii ce fierbe in mine, VREAU SA FIU SINGUR PE VECIE!
P.S: Scuzati limbajul cam radical de la final. Asa se intampla mereu cand vorbesc despre mine, exagerez...dar pentru mine este o realitate. Si daca doriti sa-mi recomandati vizita la psiholog, nu o mai faceti, caci in zadar ma sfatuiti. Cineva care mi-a zis ca voi innebuni total pana la 25 de ani ( daca "prind" varsta aceea ), mi-a recomandat vizita la psiholog. O aiureala de altfel, caci NUMAI EU MA POT AJUTA SA IES DIN MOCIRLA.
Un alt post scriptum: tot am scris un eseu, nu un roman, dar pe aproape. Si da, smiorcaiala nu ajuta la nimic, dar parca nu mai ies din infern.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In momentul in care iti tii evidenta masturbarilor e clar ca ai nevoie la psihiatru.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din intreaga ''polologhie aberanta'' insirata, doar urmatoarea (si singura) afirmatie este de fapt logica si rationala :
,, Cineva care mi-a zis ca voi innebuni total pana la 25 de ani ( daca "prind" varsta aceea ), mi-a recomandat vizita la psiholog. O aiureala de altfel, caci NUMAI EU MA POT AJUTA SA IES DIN MOCIRLA. "" Indicatia privind psihologul este gresita fiindca de fapt tu trebuie sa fii consultat de catre un MEDIC care sa fie un PSIHIATRU specializat in boli mintale grave/severe. Sa ai parte de multa sanatate... mintala!

| mihai69 a răspuns:

Eu mă masturbez de peste 45 de ani (pe vremuri, măcar una pe zi, acum ceva mai rar, cam odată pe săptămână). Și cine nu știe exact vârsta pe care o am, crede că am undeva... tot pe la 45!
Așadar, tot ce ai scris tu mai sus e o mare tâmpenie, rodul unei imaginații (minți) cu adevărat bolnave. Tu pe aia trebuie mai întâi s-o vindeci, apoi orice alte afecțiuni (posibile, dar nu provocate de labă) vei fi având.
Hai, fuga la doctori!

| Catrice a răspuns:

Bro, ai tenul uscat, iar pentru petele maronii găsești în farmacii chestii.

| mentholinks a răspuns:

Pai tu vrei sa ai fata perfecta pe care o au aia in reviste? Exagerezi grav, poate nu ai fi tu fat-frumos dar ce zici tu acolo nu e nicidecum imbatranire. Tu ai probleme cu psihicul si daca nu rezolvi problema, te va distruge si vei duce o viata de rahat.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai toate simptomele descrise du-te la un medic e posibil sa ai probleme de sanatate mai mari. Descrie ce ai zis aici si o sa iti recomande niste analize.

In alta ordine de idei si daca nu e nimic grav ai carente de informare grave pe care nu poti sa le rezolvi decat citind, nu o sa le enumar dar sa zicem ca presupunerea de la care pleci este gresita.

Fiind un un baiat destept cauta cam cata energie foloseste corpul tau ca sa produca acele cateva grame de lichid seminal + spermatozoizi si o sa vezi ca ca este o cantitate nesemnificativa. Dezavantajulj in schimb este major pentru oamenii care cred ca slabesc daca fac mult sex.

| Mclaren12 a răspuns:

Cred ca exagerezi.

| Quassaar a răspuns:

Frațicule, nu te supăra, îți trebuie psihiatru nu psiholog. Cat despre masturbare, la cât m-am masturbat eu ar fi trebuit să arăt mai bătrân decât Tutankhamon cu cel puțin 1000 de ani...laughing) Las-o draq de polologhie...laughing