| OmBanal33 a întrebat:

Zi buna tuturor, deocamdata nu am nevoie de sex, ma concentrez pe mine, am 22 de ani se mai intampla sa am polutii nocturne, deci... cum opresc acele polutii fara masturbare, fara sex...

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu le poți. În condiții fiziologice extreme, sport de perfomanță olimpic, trupe de comando, asceză voluntară minimalistă (mâncare foarte puțină, reducerea perioadei de somn), acestea pot deveni mai rare, sau oprite temporar, doar atât.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, acele polutii apar datorita viselor erotice pe care le ai se numesc vise umede si exista si la baieti si la fete si ele se udă cand au vise erotice, deci este ceva normal si natural.

| ania a răspuns:

Polutiile nocturne nu trebuie oprite, sunt calea naturala de eliminare a spermei cand nu faci sex si nu te masturbezi. Felicitari pentru ca ca nu faci sex fata casatorie si nu te mastrbezi.

| OmBanal33 explică (pentru ania):

Am tot vazut raspunsurile tale recent, nu te-au obosit sa le tot dai de fiecare data la orice intrebare legata de sex?
Daca tu esti in poza si spui la toata lumea sa nu faca sex decat dupa casatorie... Se intampla ca in cazul tau, lipsa educatiei sexuale, dupa casatorie cand dati de organe genitale, va inmultiti ca iepurii.
Sa nu mai zic ca stiu cazuri unde amandoi erau virgini, s-au casatorit si surpriza nu s-au potrivit la pat, au divortat, si-au dat cu pumnii in cap...
Minunata religie sustii, 5 stele recomand, mai trecem pe aici laughing)

| doctorandus a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa discuti pe tema asta cu un psihiatru. Nu o spun ca sa te jignesc.

| OmBanal33 explică (pentru doctorandus):

Pai, inteleg ca aceasta actiune este rezultatul lipsei de sex... este o reactie a corpului, ceea ce este normala, eu poate gaseam o metoda prin care sa o stopez...

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru OmBanal33):

Am avut si eu odata o perioada tot pe acolo cand nu prea ma mai masturbam la 22, 2-3 ani dupa, dar daca o tii asa, pe la un 27 28 ai sa o faci de 3-4 ori pe zi lejer te asigur eu de asta, mai ales daca ramai virgin

| OmBanal33 explică (pentru LonelyGuy07):

Nu sunt virgin, dar pur si simplu este foarte enervant, si nu suport, ma simt si prost...

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru OmBanal33):

Fa-ti 10 labe pe zi timp de doua luni si poate cu noroc devii impotent e o idee de incercatwinking

| VoidEternal a răspuns:

Castrare chimica.

| haileewatson a răspuns:

De ce sa stopezi asta? Corpul tau are nevoie de sex sau masturbare.