| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să iau Zineryt de la farmacie pentru a scăpa de acnee. Acneea pe care o am nu e foarte severă, adică îmi apare doar pe frunte însă pe obraji nu. Voi ce părere aveti despre crema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu am folosit-o cand eram adolescenta si nu m-a ajutat deloc. Am auzit si pe altii care au fost nemultumiti de ea. Poti incerca masca de argila

| Donsavas a răspuns:

Nu se iau antibiotice fără prescripție! Mergi la dermatolog!

| WhiteLife a răspuns:

Zineryt nu este o crema, ci e o soluție apoasă (e un lichid) și e antibiotic. Coșurile sunt în cea mai mare măsură provocate de anumite bacterii, dar nu toate bacteriile sunt omorate se același antibiotic. Deși la marea majoritate a persoanelor funcționează, exista o șansă că (și) la tine să nu dea rezultate, nu din cauza tratamentului, ci datorita cauzei care îți provoacă aceste cosuri. Daca nu te ajuta, poți merge la un laborator să-ți facă antibiograma. Mie medicul dermatolog mi-a prescris Zineryt și în același timp am luat și antibiotice câteva săptămâni și am scăpat de ele.