| Andrei008 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva...Am 1.65,13 ani si 8 luni si 68 de kg.As vrea sa inlocuiesc grasimile de pe corp cu muschi.As vrea sa stiu, pentru biceps(triceps) cu gantere e recomandat la varsta mea? S-au raman mic? Iar daca e recomandat spuneti-mi va rog ce exercitii sa fac cu ganterele si exercitii normale pentru a avea o musculatura mai bine dezvoltata...pls
Funditatongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RedGuy a răspuns:

Desi faptul ca ramai mic este un mit eu nu te-asi sfatui sa incepi de acum sa ridici greutati, cel mai bine este sa te apuci de un sport.Eu ti-asi recomanda sa incepi sa inveti un stil de lupta,cum ar fi karate, taekwondo sau altul, iti va forma un corp sanatos.

| cozmyn3 a răspuns:

Eu iti recomand sa te apuci de cross si de facut abdomene. si dupa ce scapi de macar 3 - 5 kg sa te apuci de haltere si gantere. si eu am 13 ani dar am 40 kg... si mise pare ca sunt normal nici prea gras nici prea slab.