| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Salut.Vreau sa va intreb daca stiti cumva ce sa fac pe caldura mare.
Astept raspunsuri.
Cel mai bun primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Faturi pentru a avea răcoare

- Poartă haine lejere, în culori deschise, din fibre naturale. Nu ieşi la soare fără pălării, şepci şi umbrele.

- Apelează la aerul condiţionat sau la ventilatoare. Dacă nu ai aparat de aer condiţionat, află aici cum poţi face răcoare în casă.

- Evită expunerea directă la soare. Poartă ochelari de soare şi foloseşte cremă de protecţie cu factor UV +30

- Limitează efortul fizic. Dacă este neapărată nevoie să faci mişcare, alege exerciţiile fizice uşoare şi fă-le seara, când este răcoare.

- Bea multe lichide, apă plată şi multe sucuri de legume şi fructe. Evită alcoolul, cafeaua şi ceaiul.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru măcheamăăăî):

Mersi mult pentru acest raspuns detaliat.

| măcheamăăăî a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Cu placere, multumesc si eu pentru fundita.:*