| Fotbalistul a întrebat:

Vreau si eu o metoda cu msa scap de grasimea din partea inferioara a abdomenului, deoarece abdomenele si toate exercitiile antreneaza mai mult partea superiaoarabig grin Astept niste metode, exercitii.happy FUNDA pentru cel mai bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmeandmysmile a răspuns:

Exact asta doresc si eu.Stai intinsa pe spate si ridici ambele picioare si apoi le lasi in jos dar sa nu atinga podeaua si picoarele sa fie intinse. Uite si alte exercitii : http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-abdomen-inferior.html http://www.topsanatate.ro/......23563.html

1 răspuns:
| s4a a răspuns:

Salut. Nu poti scapa de grasimea acumulata intr-o anume parte a organismului antrenand muschii din zona respectiva, cum gresit cred multi. Grasimea nu este consumata direct de catre muschi, trebuie sa treaca mai intai prin ficat, iar organismul isi alege rezervele consumate intr-o anumita ordine indiferent ce muschi solicita surplusul de energie.
Ca sa-ti raspund concret la intrebare, antreneaza muschii cei mai mari (picioare si spate) si vei consuma treptat si grasimea abdominala. Bineinteles ca pentru o dezvoltare musculara armonioasa ar fi indicat sa soliciti si celelalte grupe de muschi.