| xAndro a întrebat:

Salutare. Acum 30 minute am fost la baie pentru a urina, dar am simtit o senzatie de arsura..si inca simt nevoie de a urina si cand ajung la baie nu pot sa urinez, desi simt ca am nevoie.Chestia asta mi s-a mai intamplat si acum 2 saptamani.
Acum 1 an cand mi-am facut analizele mi s-a spus ca am nisip la rinichi. Se poate sa fie din cauza eliminarii acestora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu, ai o infecție urinară, de fapt o răceală! Ai face bine să iei tratament. Du-te la medic.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai infecţie urinară.
Trebuie să iei tratament cu antibiotic.
Te duci la medic.
Te pup!

| amelicika a răspuns:

E clar ai probleme cu rinichii catare asta se trateaza usor be multa apa si ai grija de igiena personala cin pleci wc publice nu te aseza pe unitaz stergete de fiecare data si cind simti nevoia sa urinezi du-te deodata nu astepta ultimul moment caci in acea urina contin multe bacterii resturi de mincare ce trebuie eliminate cit mai repede.
Bafta! la insanatosire

| BogdanLuca a răspuns:

Aproape sigur este infectie urinara!