| DamarisIoanaMaria a întrebat:

Buna ziua!
Doresc sa adresez o intrebare cu speranta ca poate si altcineva a trecut prin asta si poate sa-mi acorde un sfat.
De aproximativ 3 saptamani am dureri de spate in fiecare zi si urinez frecvent. Precizez ca am fost la doctor de 2 ori si ulterior si la spital unde mi-au facut analize de sange, urina si o radiografie. Mi-au spus ca toate analizele sunt bune si nu exista motive de ingrijorare si m-au trimis acasa, spunandu-mi ca pot lua un antidolorific pentru durerile de spate.
Durerile nu au disparut si incontinuare urinez frecvent, iar senzatia de a urina creste in momentul in care depun efort. Am doar aceste 2 simptome. Nu am nicio infectie, nu am pietre la rinichi, nu sunt insarcinata, doar aceste doua simptome. Iar de multe ori nu consum foarte multe lichide pentru ca am aceasta frica ca trebuie sa merg incontinuu la baie.
Poate fi stresul o cauza a acestor probleme? Ar trebui sa ma adresez unui doctor urolog? Chiar nu stiu ce sa fac in aceasta situatie avand in vedere ca de la spital mi-au spus ca nu as avea motive de ingrijorare. Vreau sa spun ca sunt fata si am 25 de ani, niciodata nu m-am confruntat cu probleme de sanatate si chiar nu stiu ce sa fac in aceasta situatie.
Va multumesc din inima daca imi puteti acorda un sfat! Chiar vreau sa gasesc o solutie pentru ca aceasta problema. Abia pot sa-mi desfasor activitatile zilnice, iar la munca abia pot merge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

Vezi sa nu ai cistita.

| DamarisIoanaMaria explică (pentru AmandinaDragan):

Nu am nici un fel de infectie, asa mi-au spus de la spital.
Chiar nu stiu ce sa fac. De 3 saptamani aceasta problema nu imi da pace.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru DamarisIoanaMaria):

Mai fa o vizita la alt medic. Nu sta asa.

| IonelaIasmina a răspuns:

Bună! Eu zic că ai răcit la ovare! Chiar dacă doctorii au spus că nu ai nicio infecție..eu zic că ai răcit la ovare.
O să îți treacă. Bea ceaiuri calde și fă băi fierbinți!
Sănătate!