| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare am 1, 72 m 75 kg si 17 ani. Eu fac sala de 8 luni si in astea 8 luni am pus 10 kg pe mine, am crescut in greutate si putin in masa :). Si acum vreau sa cresc doar in masa musculara(muschi), nu in greutate(grasime). Si as dori sa imi spuneti daca este bun acest produs http://www.bodybuilding.com/store/muscletech/phase8.html

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, e bun.

pentru ce vrei tu orienteaza-te spre produse care au cat mai putini carbohidrati ( cresti mai greu in masa, dar nici nu pui grasime ).

produsul ala e ok si firma ( muscletech ) e una de top

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai cand pui muschi cresti si in greutate ( dar NU e grasime ).

Muschii ti se pare ca sunt umpluti cu AER? Au greutatea lor

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cosmin86):

Da asa e, dar nu vreau sa mai pun grasime. Si ce zici de produsul acela de care am zis eu? este bun?

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cosmin86):

Dap pai avand in vedere ca acel produs are 5 tipuri de proteine si hraneste muschiul timp de 8 ore, eu zic ca este foarte bun happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Nu e chiar ok. hraneste muschiul timp de 8 ore = absorbtie lenta... ai ne voie si de un produs cu absorbtie rapida ( gen 30 de minute ), pe care sa-l iei imediat dupa antrenament, daca iei cu abs lenta imediat dupa antrenament nu e foarte eficient.

astea cu abs lenta ( gen 8 ore ) se iau inainte de culcare sau cand urmeaza o perioada lunga in care nu poti manca ( gen 8 ore ), in timpul zilei nu sunt foarte eficiente

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Da, e bun.

pentru ce vrei tu orienteaza-te spre produse care au cat mai putini carbohidrati ( cresti mai greu in masa, dar nici nu pui grasime ).

produsul ala e ok si firma ( muscletech ) e una de top

| Azµre a răspuns:

Unu la mână proteinele și steroizii nu sunt idicați de către nimeni! Mai ales celor sub 18 ani!

| MrAlex a răspuns:

Http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html

Este bun si cel care ai zis tu, dar eu zic sa il incerci si pe asta!

| Alinaka a răspuns:

Un produs destul de nou Muscle Tech nitro-tech whey gold, vezi detalii pe http://www.culturism.net/......2-kg.html, proteina ​​din zer si izolate din surse primare.

| AndreyAndrey91 explică:

Alex este bun si whey gold, dar produsul de care am zis eu are mai multe feluri de proteine:
-super fast
-rapid
-mediu
-lent
-super slow
Si cred ca e mai bun doarece hraneste muschii timp de 8 ore happy. Sper sa mai aud si alte pareri.