| RayzeN_2605 a întrebat:

Salutare!
Fac sala de 3 luni si as dori sa iau ceva suplimente
Am 18 ani, inaltimea 1.83 si 77kg
am ceva masa musculara dar vreau mai mult
Si as dori sa iau ceva proteine sau ce imi recomandati nu stiu exact ce suplimente trebuie sa iau nu vreau sa iau in greutate vreau sa pun fibra si muschi mai bine zis sa ma definesc!

5 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Nu iti lua suplimente de la redis ca sunt cele mai proaste.
Iti recomand un gainer daca vrei masa musculara. Vezi de la ProNutrition: GFX8, Gigant Pro Mass sau de la Twinlab Mass Fuel.
Sau daca vrei proteine 100% de la Twinlab 100% Whey Protein Fuel sau de la Pronutrition, vezi la categoria concentrae proteice.

UITATE PRIN RASPUNSURILE MELE CASTIGATOARE PENTRU MAI MULTE DETALII LEGATE DE PROTEINE.

| nesuferit a răspuns:

Rayzen, eu iti recomand sa mananci 2 oua inainte de sala si 500-1000 ml lapte inainte de sala, si 2 oua dupa sala. si ceva piept de pui, sau orice fel de carne, dar nu prajit, mai ales ca zici ca faci definire.dar totusi, daca nnu reusesti sati asiguri proteinele eu iti recomand Pro whey de la pro nutrition, sau daca iti permiti Jumbo de la scitec.Tot pentru definire iti recomand animal pak de la universal.
Spor

| Blegu a răspuns:

Poti sa arunci o privire si pe http://redis.ro poate gasest ceva ce te intereseaza.

| RayzeN_2605 explică:

Esti culturist ai folosit ceva suplimente?

| RayzeN_2605 explică:

Stiu si eu unde gasesc suplimentelaughing
dar nu-s tii ce ar trebui sa iau!