| LoGaS a întrebat:

Am 17 ani, si am o mare problema cu acneea. Din cate am auzit masca cu argila este foarte eficienta.stiu cum se prepara, dar vroiam sa va intreb daca imi pot aplica masca in fiecare dimineata. Am inteles ca exfoliaza daca este aplicata in exces. Astept raspunsurile voastre in legatura cu aplicarea. Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tratamentul pentru cosuri este recomandata sa fie utilizata in fiecare zi,timp de o saptamana(deci da, timp de o saptamana o poti folosi in fiecare dimineata), dupa care se aplica doar de doua ori pe saptamana.In rest, spala-te pe fata de 2-maximum 3 ori pe zi si poti folosi, pe langa masca de argila, usturoi sau otet de mere(cele mai eficiente tratamente naturiste). Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.Numai bine.

7 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Este cam mult dar nu ajuta cu nimic...te-ar ajuta rabdarea! si eu am probleme si am incercat tote inventile dar nimic. rabdare rabdare rabdare

| danielaxyz a răspuns:

Eu o folosesc zilnic si n-am nimic, dar dupa folosesc crema hidratanta ca usuca pielea

| TrixLove a răspuns:

Incearca sa folosesti creme de la Oriflame. Sunt excelente. AU o gama larga pentru excesul de sebum ( cosurile ). Incearca asta, iar daca nu merg ( la mine a mers si imi dispareau peste noapte ) mai incearca masca, dar nu zilnic. Poate din 3 in 3 zile, cel putin. Prea mult bine strica. Bafta. Funda?

| cristian_4833 a răspuns:

Mai multe vei gasi pe http://acnee.com.md/

| LoGaS explică:

V-as da funta la toti, dar din pacate nu pot da decat una. Va multumesc pentru raspunsuri mi-ati fost de mare ajutor.

| Tymycy a răspuns:

O poti prepara cu diferite lucruri: apa, lapte, miere. Eu de obicei folosesc cu miere. Ca sa aiba efect trebuie sa o folosesti in fiecare zi, dar numai odata pe zi pentru ca in exces poate dauna pielii. Lasa masca timp de 30 de minute, si dupa ce o speli jos da'te cu crema hidratanta pentru ten grashappy dar ai grija ce crema folosesti. Foloseste ceva bun, daca vrei sa aiba efect. Funda?

| GiuliaEFresh a răspuns:

Nu ti-o pune dimineata pentru ca te irosesti pe fata si dispare intr-o ora cam asa, aplico seara pe fata inainte de culcare, spalate si dupa aia culcate, pe dimineata vei avea fata curata.
Incearca si alte creme cu care sa te dai pe fata. Crema De Galbenele e cea mai buna.
Fundi?