| Tudulcelokura78 a întrebat:

Hi TPU! Aseara mi-am dat pirce in buric...si vroiam sa va intreb daca stiti cumva cum sa il ingrijesc ca sa nu se infecteze.
Pirce.ul nu mi l-am dat la un profesionist ci la un prieten, astept raspunsurile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Moonlight123 a răspuns:

Baneocin crema sau baneocin pudra are antibiotic sa nu se infecteze si bepanthen pentru a se cicatriza mai repede.Ai grija cu imbracamintea sa nu se agate si sa sa cureti zona cu apa oxigenata inainte de a aplica cremele. Si te dai pe rand cu ele.(daca folosesti pudra poti so amesteci cu bepanthenul

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am o idee. Intreaba-l pe ala care ti-o facut piercingul, sau mai bine du-te la medicul de familie si intreaba-l pe el.

| Zenithf a răspuns:

P.S. Cum adica nu ti l-a facut un profesionist? Dar sculele, stii sigur ca sunt sterile? Daca o sa faci hepatita din cauza asta o sa fie bine?

| Tudulcelokura78 explică:

Mi l-am scos...il las sa se vindece si dupa o sa mi-l dau la un profesionist