| EduardAlex99 a întrebat:

Salutare! Am 23 de ani și luni am fost operat de fimoză, mai exact mi s-a făcut circumcizia. După această circumcizie, mi-a apărut un edem pe penis. Dureri din cauza edemului nu am, dureri postoperatorii nu am. În fiecare zi merg la doctorul care m-a operat ca să-mi schimb bandajul. De fiecare data doctorul îmi apasă pe edem ca să mai curgă lichid din el. Îmi tot spune să nu mă îngrijorez că va trece. Întrebarea mea este când va trece? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta trebuia sa il intrebi pe medic. El te-a operat, nu noi.

| RxTx a răspuns:

Mergi la alt medic
Esre o infectie
Medicul acela nu stie ce sa ii mai faca
Este un malcpraxis
Daca era un medic bunte repara pe loc
Tehnologia exista
Scule are
Doar ca nu stie meserie

Am pe cineva care a facut infecție puroi la inima
I-a tăiat bucata din inima ia sudat-o si acum merge funcționează in continuare

Ca intrase un șpan de fier in sânge

La alt cineva i-a facut operatie de micșorare de amigdale
Ai imediat a putut sa manance

La alt cineva ia scos polipii si imediat a avut voie sa manance

La alt cineva ia tăiat o bucata din intestinul gros si ia sudat-o la loc
Adica capetele si a aruncat 20 cm de intestin
Si in 3 zile avea voie să mănânce

De ce toate aceste cazuri se rezolvă cu operatie cu laser si se repara pe loc fara sa mai trebuiască sa ii strângă de bășică si sa le zică ca trece

Mergi la alt medic sa te repare.

Asta e depășit de tehnologie