| catalynx a întrebat:

Salutare am cateva alunite mai suspecte am una langa piept care e uscata, e de culoare neagra cu mici nuante de maro, la vedere se vede ca este crapata, cu timpul am observat ca s-a mai umflat si acum recent vad ca a rasarit fire de par din ea, restul de alunite la fel simt ca se umfla. Medicul meu de familie nu vrea sa-mi dea bilet de trimitere catre un dermatolog ca cica n-am nimic dar totusi as vrea sa le examineze un dermatolog. Cum as putea sa rezolv aceasta problema si fara sa cer acel bilet, exista in Brasov astfel de clinici? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosmetice_mgmZ a răspuns:

Incearca sa gasesti in Brasov sau prin imprejurimi medic dermatolog. Cand asa zisul medic de familie refuza sa iti de-a trimitere atunci trebuie sa mergi la "cu plata". Apropo daca ai timp poti sa ii faci o plangere la colegiul medicilor dar apoi trebuie sa cauti alt medic de familie. Nu este normal sa refuze sa iti de-a bilet de trimitere mai ales ca nu se pricepe chiar la toate... Nu te lasa in baza medicului de familie majoritatea dintre ei. stim si noi cum sunt. Cel mai bine este sa intrebi printre cuno1stiinte unde gasesti un dermatolog bun?