| rffff a întrebat:

Salutare, am fost la dentist, mi-a lucrat ce mi-a lucrat si mi-a pus un pansament ce observ ca emana un gust neplacut foarte puternic si a spus sa il scot daca ma doare maseaua. A avut cineva problema asta? Stie cineva cum il pot scoate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai incearca sa te uiti in gura cu ajutorul unei oglinzi, si cu o penseta sa scoti daca vezi acel pansament!
daca nu ai certitudine ca poti sau nu ai siguranta ca este ok sa faci asta, maine mergi la acel medic sa faca el operatiunea aceasta

| Negroo a răspuns:

Gustul ala neplacut poate fi de la medicament. Dar poate fi si de la sangele inchegat daca ai mai sangerat.
Daca are sange, trage de pansament si scoate-l. E simplu.