| nfstherun a întrebat:

Am fost si eu la doctor pentru coloana si mi-a facut 2 radiografii -din care se vede clar ca pe o parte e dreapta si pe cealalta e deformata (doctorul mi-a zis ca in nici un caz n-am scolioza, dar am cifoza nestructurala)...El mi-a recomandat ca si exercitii sa fac multe flotari sa-mi intaresc muschii pieptului, inotul si sala..La sala nu am fost niciodata...din aceasta cauza i am ramas surprins cand mi-a spus de sala! eu stiam ca nu e buna sala daca ai probleme cu coloana! Apropo am 17 ani si doctorul a zis ca e vorba numai de vointa sa mai reduc aceasta curbura.El mi-a mai recomandat si cateva zile la mare! Voi ce ziceti? Apropo astept sa-mi recomandati alte exercitii!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Moonlight123 a răspuns:

Consulta alt doctor. Daca nu esti convi s de diagnosticul primit mai cere o parere pentu ca uneori pot fi diferente de la cer la pamant, adica unul spune cancer altul raceala.insanatosire grabnica!

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Ar fi super la mare starea ta s-ar schimba. poti face genoflexiuni sau poti alerga. funda?