| printzu10 a întrebat:

Salutare!

Am luat Fluimucil 600 si Nurofen Raceala si Gripa mai dimineata.

As putea bea 1 bere 2?

am luat pastilele acu vreo 4 ore si diseara trebuie sa iau iar ce ziceti.pot bea 2-3 beri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

renunta la alcool definitiv pentru ca in primul rand este un pacat inaintea lui Dumnezeu si in al doilea rand, dauneaza sanatatii.

O zi buna.

| printzu10 explică (pentru anonim_4396):

Ce e pacat? sa bei alcool? da Dumnezeu cand a facut din apa..vin nu a fost pacat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru printzu10):

Buna

transformarea apei in vin a fost prima minune a lui isus pentru as-i arata puterea.

O zi buna.

| jmekerashu a răspuns:

Bineînțeles că nu poți. Fluimucil conține acetilcisteina http://www.i-medic.ro/medicamente/fluimucil-comprimate-efervescente

Iar combinarea acestei substanțe cu alcoolul este interzisă. Și pe viitor să știi, tratamentele pentru răceală, gripă etc. nu tolerează alcoolul.