| Giuliano24 a întrebat:

Salutare, am o cutie de,,Optiplaste - C" este un bandaj elastic adeziv din bumbac, se foloseste la intinderi,luxatii, entorse, alte traumatisme sportive, vreau sa stiu cum se foloseste este ca o banda dar nu stiu daca se pune direct pe piele sau trebui sa pun ceva? ma ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vSpy a răspuns:

Daca ai o lucatiie entorsa pui bandana fix acolo unde ai problema nici prea stransa nici prea slaba sa fi tu comod dar sa tine traumatismul intr-o pozitie corecta si comoda de ex: Daca e la incheietura mainii i pui fix acolo iar mana sa fie dreapta