| bogdanpsihologul a întrebat:

Salutare. Am o mica problema. Mereu cand stau jos imi simt pulsul in corp, practic imi zvacneste corpul. Initial am citit ca poate fi de la tensiunea marita, dar eu am avut tensiunea undeva pe la 11, 8. Nu pot sa imi dau seama ce am. Am facut un EKG, cat si doppler la cardiolog si nu a iesit cum ca am ceva. De mentionat ca pulsul il am normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești bun de pilot!

| bogdanpsihologul explică (pentru sierra1):

Cum asa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica zvacneste? la ce te referi?

| bogdanpsihologul explică (pentru anonim_4396):

I mean, imi pulseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdanpsihologul):

Cat de repede?

| bogdanpsihologul explică (pentru anonim_4396):

Normal, pulsul este normal 70-75

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdanpsihologul):

Nu am auzit in viata mea de asa ceva. Nici nu inteleg ce vrei sa spui. Exista probleme neurologice de la stat culcat si alea cardiologice dar nu ai dificultati in respiratie etc. Nu are cum sa fie la fel de repede ca pulsul daca tu nu ai tensiune

| bogdanpsihologul explică (pentru anonim_4396):

Ma refer ca imi simt pulsul practic. Daca strang pumnul sau daca pun mana la tample

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdanpsihologul):

Pai aia e ceva, mai mergi la cardiolog

| bogdanpsihologul explică (pentru anonim_4396):

Am fost de doua ori am facut toate chestiile posibile sunt destul de sigur ca nu are treaba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdanpsihologul):

Poate sa fie ceva de genu intarirea peretului inimii, se vede putin la ecocardiograma dar nu mult. Insuficienta se vede. Acuma nu stiu care e problema poate e doar dupa ce mananci

| bogdanpsihologul explică (pentru anonim_4396):

La varsta mea nu e cazul, ma gandeam ca poate fi ceva psihiologic